Gry zabawy i bitwy NERF

Published on 3 lutego, 2022 | by ekajtu

0

10 Gier i pomysłów na zabawę z Nerf na urodziny, imprezę lub spotkanie z przyjaciółmi!

Przygotuj wyrzutnie, zapas strzałek i ruszaj do akcji. Oto – 10 pomysłów na domowe gry z Nerfem, które sprawdzą się podczas zabawy z rodziną oraz rówieśnikami. Świetne na Nerfową sobotę oraz imprezę dla fanów Nerf.

1. Ostrzał wieży

Źródło zdjęcia: https://ourfamilylifestyle.com/carnival-themed-nerf-games/

Wykorzystaj puste butelki, puszki lub cokolwiek innego co możesz ustawić na stole i poukładaj je w formie wieży. Strzelcy stają kilka metrów od stołu, gotowi powalić przygotowaną konstrukcję. Możesz przykleić kolorowe naklejki lub inne znaczniki dla każdego celu, aby nadać im różne punkty i sprawdzić kto zdobędzie najwięcej punktów w każdej rundzie.

2. Zdobywcy skarbu

Wyposaż dwie drużyny w opaski lub inne gadżety tego samego koloru i przygotuj flagę lub wybrany skarb, który muszą chronić. Umieść go w oddalonym miejscu domu lub ogrodu i  każ im go zdobyć. Jeszcze lepsza zabawa będzie wtedy, jeśli skarb zostanie dodatkowo ukryty przed przeciwną drużyną. Muszą wtedy znaleźć skarb i uniknąć trafienia. Gracze, którzy zostali postrzeleni mogą albo zakończyć rundę albo wrócić do punktu początkowego i zacząć od nowa.

3. Na celowniku Nerfa

Źródło zdjęcia: https://theresjustonemommy.com/nerf-gun-sight-word-shoot/

Rozpoznawanie słów, celowanie i dobra zabawa jednocześnie! Może być to druga wersja gry z wieżą z puszek, tylko doklejamy do nich słowa, których aktualnie musimy się nauczyć. Dodatkowe punkty gracz dostaje za dobry strzał i wypowiedzenie słowa, które zestrzelił. To ciekawy i wciągający sposób na naukę nowych słówek z angielskiego 😉

4. Chroń VIPA

Jeden lub dwóch graczy chroni wybrany przez Was cel np. lalkę. Trzeba zapewnić mu bezpieczne przejście z punktu A do punktu B będąc pod ostrzałem napastników, którzy próbują go schwytać. Nie pozów by VIP oberwał i odeskortuj go całego do celu!

5. Lodowe Nerfy – „Zamrażanie”

Źródło zdjęcia: https://www.nerfhero.ca/en/

Do zabawy potrzebnych jest co najmniej czterech graczy, a zamiast wyznaczonego strzelca, każdy może być wyposażony w Nerfa. Jeśli ktoś Cię trafi – zostajesz zamrożony i unieruchomiony, nie możesz strzelać ani się ruszać. Aby odmrozić gracza trzeba go ponownie trafić. Jeśli grasz w drużynie to członek twojej drużyny musi Cię trafić lub dotknąć , abyś wrócił do gry.

6. Zrobieni w balona

Strzelamy z Nerfów i staramy się trafić w balon. Prowadzący i jak i uczestnicy mogą podbijać balon tak by nie spadł na ziemię dodatkowo starając się go trafić. Kto zdobędzie więcej trafień ten wygrywa. Uwaga w balon możemy strzelać tylko gdy znajduje się w powietrzu.

7. Dorwać snajpera

Źródło zdjęcia: Nerfoteka.pl

To najstarsza z dwuosobowych gier w historii. Strzelec – snajper staje na wysokim terenie mając dostęp do różnych rodzajów broni na wyznaczonym obszarze, a zawodnik lub grupa zawodników, który nie ma broni musi pokonać tor przeszkód unikając strzałek Nerfa.

8. 4 Rogi mocy

To dobra gra, gdy wyznaczone pole do zabawy z jednej strony ma dużo osłony, a z drugiej mniej. Gracze z lepszą pozycją mają 10 żyć, a Ci z mniejszą osłoną 15. W trakcie gry możesz zdobyć 5 dodatkowych żyć jeśli dotkniesz wszystkich czterech rogów pola gry. Kiedy każdy członek zespołu zaliczy wszystkie cztery rogi – drużyna wygrywa. Można także wygrać eliminując całkowicie przeciwną drużynę.

9. Siła zespołu

Głównym celem gry jest wyeliminowanie zawodników przeciwnej drużyny, a każdy gracz ma ustaloną punktów tafień. Trafienie w rękę lub nogę nie powoduje, że nie możesz już używać tej kończyny.  Trafiony w nogę musi zacząć skakać na drugiej, jeżeli zostaniemy trafieni w rękę musimy zacząć używać drugiej. By wyemitować gracza należy trafić go w 5 punktów (ręce, nogi, korpus) W rozszerzonym wariancie zawodnicy mogą pożyczać sobie zdrowe kończyny lub się nimi wymieniać.

10. Ludzie vs Zombie

Ludzie vs Zombie to gra, w której wszyscy zaczynają jako ludzie i jedna osoba zostaje losowo wybrana jako „Pierwotny Zombie”. Zombie łapie ludzi i kiedy ich dotknie zamienia ich w zombie zasada taka sama jak w grze w „berka” z tym wyjątkiem, że każda dotknięta przez Zombie osoba zamienia się w Zombie. Każdy zombie musi złapać człowieka w określonym czasie np. w czasie danej rundy (1-3 minut). Ludzie mogą ogłuszać zombie za pomocą trafienia z Nerfa lub skarpetkowym grantem. Czas ogłuszenia dobieramy do czasu rundy i terenu (10-30 sekund). Dodatkowo można wyznaczyć strefy bezpieczeństwa w których mogą schronić się ludzie ale nie mogą przebywać w nich zbyt długo. Szczegółowe zasady bardziej rozbudowanej rozgrywki znajdziesz tutaj: Jak grać w Ludzie vs Zombie>

Lista rzeczy przydatnych podczas zabawy:


About the AuthorLeave a Reply

Back to Top ↑