Nowości Nerf

Published on 28 października, 2013 | by ekajtu

6

Nerf Elite Mega Centurion – Może nie jest idealnie. Jest Mega.

Jedna z najbardziej wyczekiwanych wyrzutni czyli następca Nerfa Longstrike CS-6 wkracza do gry. Chodzi tu oczywiście o pierwszą wyrzutnie z serii N-strike Elite Mega czyli Centuriona. Centurion to najdłuższa wyrzutnia z serii Nerf i ma dokładnie 104 cm długości. Ta czerwona snajperka korzysta z zupełnie nowych strzałek typu Mega, które są zdecydowanie większe niż pozostałe strzałki Nerf i zdecydowanie głośniej świszczą w locie. Cechą charakterystyczną Centuriona jest bardzo długa szyna do przeładowywania magazynku i nowy system zamykania komory wystrzału. W zestawie otrzymamy 6 strzałek typu mega oraz rozkładany dwójnóg. Dodatkowo Centurion został wyposażony w zielone znaczniki załadowania oraz 4 zaczepy pomagające przewiesić wyrzutnie przez plecy.

Jeżeli chodzi o konstrukcje Centuriona to pierwsza rzecz o której musimy wiedzieć, to że raz złożonej wyrzutni nie będziemy mogli już rozłożyć. Lufa którą otrzymujemy w pudełku po dołączeniu do reszty wyrzutni zostanie już tam na stałe, chyba że zdecydujemy się rozkręcić Centuriona na części.  Jeżeli chodzi o dwójnóg możemy go spokojnie odłączyć ponieważ doczepiany jest on na szynę taktyczną i będzie pasować także do pozostałych wyrzutni Nerf.  Drugą istotną kwestią są zmiany w systemie uzbrajania wyrzutni. Mianowicie po przeładowaniu magazynku komora ze strzałką zamknie się i otworzy się dopiero po wystrzeleniu strzałki. Ciekawym rozwiązaniem są również zielone znaczniki, informujące Nas o tym czy wyrzutnia jest przeładowana.  Chcecie wiedzieć więcej zapraszamy do obejrzenia video recenzji:

 

Plusy Centuriona:

 • wygląd
 • zasięg
 • mega strzałki
 • dwójnóg
 • znaczniki przeładowywania

Minusy:

 • celność
 • muszka i szczerbinka sprawdzają się tylko w pozycji leżącej
 • mega strzałki – żadne inne nie pasują

W ocenie końcowej po raz pierwszy dodaliśmy nowe kryterium fun/miodność, podczas gdy pozostałe są w skali pięciogwiazdkowej, to ostatnie kryterium ma podwójną wagę, bo jest po prostu według nas najważniejsze. 

 

Wybierz swoją ulubioną wyrzutnie Nerf >>

Nerf Elite Mega Centurion – Może nie jest idealnie. Jest Mega. ekajtu

Ocena końcowa

Zasięg
Celność
Szybkość strzału
Pojemność
Możliwość modyfikacji
Miodność

Summary: Wszyscy którzy czekali na następce Longstrkie CS-6 nie mogą być zwiedzeni. Centurion nie jest bez wad ale dla fanów Nerfa to pozycja obowiązkowa.

4.2

Może nie jest idealnie. Jest Mega


User Rating: 4 (34 votes)

Tags: , , , ,


About the Author6 Responses to Nerf Elite Mega Centurion – Może nie jest idealnie. Jest Mega.

 1. Jan Rybson says:

  POTĘGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. Posiadacz wielu wyrzutni Nerf says:

  LEPSZY OD LONGSHOTA?!.Mam wszystkie wyrzutnie Nerf Mega oprócz tej.Dlaczego? Ta wyrzutnia to snajperka (patrz wyżej).Więc skoro ma słabą celność to po co ci ona.To najdłuższa wyrzutnia nerf w historii Hasbro ma aż 104 cm dlatego możesz z niej strzelać tylko na leżąco ( można na stojąco ale można też wychylić się metr do tyłu )więc musi być celna skoro to snajperka…..Dwójnóg i to składany ,tego nie ma Longshot ale jak mówiłem -słaba celność….Jak by to poprawili to 3 Longshoty nie były by warte Centuriona ale jest jak jest….Jestem zawiedziony Centurionem -jak można stworzyć snajperkę ze słabą celownością???To DUŻY minus bo czym kierujesz się gdy się tym bawisz ?[…]

  Tym żeby kogoś trafić-pokonać.A tak to ciebie wyśmieją że wydałeś 215 zł na takie ……(wiesz co)

 3. Arkadiuszeq says:

  Jestem zadowolony z Centuriona. To jest prawdziwa zabawka dla sniper’a. Dlaczego? Podczas celowania należy wziąć pod uwagę odległość od celu, kierunek i siłę wiatru. Niestety do zestawu nie jest dołączona luneta, co jest sporą wadą. Zamiast tego jest dwójnóg. Z doświadczenia wiem, że leżeć nie będziemy zbyt często, więc dwójnóg przydaje się podczas odstawiania go na czas zwiadu lub wszelkiego rodzaju posiłków (zakładam, że nie masz paska, aby zarzucić to bydlę na plecy). Do wad mogę także zaliczyć wagę oraz cenę. Mimo to lubię tą wyrzutnię.

 4. slav says:

  Witam;można dokupić sam magazynek do centuriona?jeśli tak proszę o info gdzie go szukać.Dzięki

Dodaj komentarz

Back to Top ↑