Archiwum

Published on 13 stycznia, 2014 | by ekajtu

12

Archiwum: Nerf Elite opis serii

Witajcie, poza drobną aktualizacją wpis powstał na innego bloga we wrześniu 2012 roku zaraz po premierze pierwszych wyrzutni Nerf. Mimo, że stracił już nieco na aktualności wiąż można to znaleźć garść ciekawych informacji na temat serii Nerf Elite. Może już najwyższy czas na podsumowanie serii i wybór najbardziej udanych modeli?

Oto i jest ona, elitarna seria wyrzutni od Hasbo czyli Nerf N-strike Elite. Seria Nerf Elite zapowiadana była jako nowy standard wśród pistoletów na strzałki i producent słowa dotrzymał. Linia Elite obejmuje 4 nowye modele: Retaliator, Stockade, Rampage, Hail Fire. ( Edit 2014: Obecnie mamy już 13 wyrzutni Elite. Od czasu publikacji artykułu we wrześniu pojawił się Stryfe, Triad-EX3, Rapidstrike, Strongarm, Rough Cut, Alpha TrooperFirestrike,  Rayven i Spectre).

Nerf N-Strike Elite Retaliator

Pierwsza i najważniejsza różnica pomiędzy podstawowymi wyrzutniami z serii N-strike, a Elite to zasięg. Strzałki wystrzeliwane z nowych blasterów latają na ponad 20 metrów, czyli dwa razy dalej niż w poprzednich modelach. Skoro latają dalej to tak, tak… w początkowej fazie lotu poruszają się szybciej, DUŻO SZYBCIEJ dokładniej 8 razy szybciej niż atak kobry. Na zwiększonym zasięgu i na nowej kolorystyce zmiany się jednak nie kończą. W każdej wyrzutni znajdziemy nowe patenty i udoskonalenia. Wyrzutnie Nerf N-strkie Elite Retaliator możemy uznać za kolejną generacje Recona gdzie dodatkowo otrzymujemy dwa razy większy magazynek Nerf, nową kolbę i uchwyt stabilizując zamiast celownika. Stockade to nowy Barricade ale z najlepszą kolbą do wyrzutni półautomatycznych ever. Z oceną Rampega wstrzymam się do pierwszych testów ale trzeba przyznać, że z kolei Hail Fire wygląda kosmicznie no i ta maksymalna pojemności do 144 strzałek – coś pięknego. Gdyby Hail Fire miał wziąć udział w jakimś filmie to z pewnością pasował by do tej sceny.

Kosmiczny Nerf N-Strike Elite Hail-Fire

Seria Elite wykorzystuje również nowe strzałki N-strkie Elite które chociaż oparte na systemie Clip System posiadają kilka znaczących różnic. Przede wszystkim czubek strzałki jest twardszy i krócej usztywniony, a otwór na czole jest mniejszy. Zmiana rodzaju wypełnienia oraz nowy rodzaj pianki zewnętrznej (strzałki są gładsze) przekładają się na różnice w wadze – strzałki Elite są aż 30 gram lżejsze i latają dalej, a także celniej niż strzałki tradycyjne wystrzeliwane z tych samych wyrzutni. Serię Elite uzupełniają oczywiście najnowsze elitarne akcesoria np. magazynek na 18 strzałek, nowa kamizelka Nerf i specjale pasy na amunicje.

Strzałki Nerf N-Strkie Elite

Muszę przyznać, że seria Elite bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Osiągi wyrzutni zostały znacząco poprawione, a nowe rozwiązania zapowiadają się bardzo obiecująco. Właściwie już nie mogę się doczekać kiedy zaczniemy testować nowe blastery dlatego już teraz zapraszam was na nadchodzące recenzje serii Nerf N-strkie Elite. Wyrzutnie są oczywiście dostępne w naszym sklepie (Przejdź do sklepu z wyrzutniami Nerf). Pozdro i do zobaczenia!

Zdjęcia: modworks.blogspot.com, sgnerf.blogspot.com

Tags: , , , , , , ,


About the Author12 Responses to Archiwum: Nerf Elite opis serii

Leave a Reply

Back to Top ↑