Recenzje i testy Nerf

Published on 27 lutego, 2013 | by ekajtu

8

Nerf Elite Stryfe – imponujący półautomat

Nerf N strkie Elite Stryfe

Nerf N strkie Elite Stryfe

Wiecie skąd wzięła się nazwa nowego półautomatu z serii Nerf Elite? Strife czyli z angielskiego walka, wojna to jedno z imion greckiej bogini chaosu Eris. Wydawało by się wiec, że Stryfe, może potężnie namieszać,  w zastanej rzeczywistości. Czy jest naprawdę? Potężny w tym wypadku to może pewna przesada. Zdecydowanie bardziej pasowało by słowo poręczny i zabójczo skuteczny bo w końcu jest to średniej wielkości wyrzutnia nawiązująca do Barridaca, Stockada i Rayvena.

W Nerf N-Strike Stryfe zamiast obrotowego magazynku Nerf znanego z innych półautomatów np. z Barricada i Stockada, zastosowano wymienny magazynek typu clip system na 6 strzałek i świetnie! Dlaczego? Clipsystem daje możliwość szybkiego przeładowania, lub korzystania z modelu o większej pojemności, co znacznie zwiększa możliwości wyrzutni .  Jak każdy półautomat wyrzutnia została wyposażona w dwa spusty, jeden uruchamia silnik napędzany 4 bateriami typu AA, a poprzez naciśniecie drugiego oddajemy strzał. Warto wiedzieć, że możemy strzelać tak szybko jak szybko naciskamy spust. Sam silnik zdaje się pracować odrobinę ciszej niż w Barricadzie, a rękojeść świetnie leży w dłoni.

Nerf N-strkie Elite  Stryfe

Nerf N-strkie Elite Stryfe

W pracy półautomatu są jednak pewne ograniczenia. Po pierwsze silnik nie wystartuje jeżeli magazynek nie będzie podłączony do wyrzutni lub jeżeli magazynek będzie pusty. Należy również pamiętać, że Nerf Stryfe współpracuje tylko z niebieskimi strzałkami Elite. Inne modele strzałek np. zwykłe strzałki Clip System są  rozpoznawane przez wyrzutnie.

Pisząc o Stryfe nie można zapomnieć o jeszcze jednej ważnej cesze, mianowicie szerokich możliwościach modyfikacji. Podobnie jak Reconie i Retaliatorze możemy doczepić kolebę, lufę, a także wykorzystać szyny taktyczne górną i dolną. Przykładowo w wspomnianym wcześniej Nerf Elite Stockade nie ma takiej opcji zmiany lufy.

Jeżeli chodzi o zasięg wyrzutni to jest on całkiem dobry. W teście który przedstawiamy poniżej Stryfe osiągał wyniki od 15 do 20 metrów. Nie jest najdłuższa odległość z serii Elite ale w porównaniu do rezultatów uzyskiwanych przez wyrzutnie podobnej klasy takie jak np. Barricade widać zdecydowaną poprawę.

Wyrzutnie do recenzji udostępnił sklep Poszukiwaczefrajdy.pl.

Kup Nerf Stryfe >>

Nerf Elite Stryfe – imponujący półautomat ekajtu

Ocena końcowa

Zasięg
Celność
Szybkość strzału
Pojemność
Możliwość modyfikacji

Summary: Nerf Stryfe okazał się poręczną wyrzutnią o bardzo dużych możliwościach. Do głównych zalet może zaliczyć wykorzystanie magazynku typu clip system, oraz możliwości modyfikacji i poręczność. Zasięg na pewno nie jest najmocniejszą stroną wyrzutni ale 15 metrów w półautomacie to i tak bardzo doby wynik. W Nerf N-strkie Stryfe przeszkadzać może jedynie fakt, że nie rozpoznaje on innych modeli strzałek niż Elite i dla kogoś bez zapasu niebieskich strzałek może to być pewien kłopot.

4.6

Imponujący


User Rating: 3.6 (38 votes)

Tags: , , , ,


About the Author8 Responses to Nerf Elite Stryfe – imponujący półautomat

Leave a Reply

Back to Top ↑