Porady Nerf

Published on 4 kwietnia, 2017 | by ekajtu

0

TOP3 łuków NERF! Jaki łuk nerf wybrać?!

Twoi idole to Legolas, Robin Hood, Katniss, Hawkeye? Chcesz jak Rambo jedną strzałą móc wysadzić helikopter? No to mamy coś dla ciebie oto Top3 najlepszych i łuków Nerf.

Zaraz za podium. Łuk Tajnej Agentki Nerf Rebelle

Nerf Rebelle Agent Bow - Łuk Agentki

Nerf Rebelle Łuk tajnej Agentki to pozycja, która nie weszła do naszego rankingu top3 ale jest zdecydowanie godna uwagi. Wykorzystano tu nowy koncept strzało-strzałek, czyli plastikowych strzał z gumowymi główkami. Gumowe strzały możemy wykorzystać obecnie tylko w tym łuku i prawdopodobnie w przyszłości również w Nerf Zombie Dreadbolt (premiera przewidziana jest na drugą połowę 2017). Co więcej, jest to jedyny łuk, który faktycznie wykorzystuje cięciwę do wystrzeliwania strzało-strzałek. Dla fanek serii Rebelle super sprawa.

Zobacz łuk Tajnej Agentki w sklepie>


Miejsce 3. Nerf LightnigBow

3 miejsce w naszym zestawieniu to podstawowy łuk Nerf Lightnigbow. To łuk z serii Mega na dużo czerwone strzałki. Jeżeli chodzi o strzelanie to tzw. single-shot, czyli do lufy możemy załadować jedną strzałkę. Następnie naciągamy cięciwę i strzelamy. Zasięg tego łuk to ok. 20 metrów, czyli standard dla serii Mega. Najciekawszą możliwością jednak jaką daje nam ten łuk jest wykorzystanie konwertera strzałek z Mega na Elite. Dzięki temu możemy w tym łuku wykorzystać bardziej popularne klasyczne strzałki Nerf Elite, których zazwyczaj mamy więcej niż mega do tego są tańsze lub zdecydowanie celniejsze Accustrke. Co więcej, zastosowanie konwertera zwiększy również zasięg wyrzutni o 20%!

Zobacz łuk Nerf Lightnigbow w sklepie>

Zobacz konwerter Mega na Elite w sklepie>


Miejsce 2. Nerf Mega ThunderBow

Drugi łuk na naszej liście, również z serii Nerf Mega to Nerf Thunderbow, czyli prawdziwy czerwony gigant. Jego główne przewagi nad Lightnigbowem to pięcio strzałkowy magazynek Nerf i większy zasięg do 24 metrów według naszych testów! By wystrzelić naciągamy cięciwę, co powoduje ruch ramion łuku, które naciągają sprężynę. Super propozycja dla fanów serii Mega niestety nie możemy to wykorzystać konwertera strzałek z Mega na Elite lub Nerf Accustrike, by zwiększyć zasięg i jeszcze bardziej podkręcić parametry tego łuku.

Zobacz łuk Nerf Thunderbow w sklepie>


Miejsce 1. Nerf Elite Stratobow

Nerf Stratobow to pierwszy łuk z Elite i zdecydowanie najlepsza propozycja, jeżeli chodzi o łuki. Stratobow posiada ruchomy magazynek na 15 strzałek (3 razy bardziej pojemny niż Thunderbow), który przesuwa się z każdym wystrzałem i do tego wykorzystuje strzałki Elite. Ten łuk ma też świetny zasięg. Stratobow podczas testów nerfoteka.pl osiągnął odległość 25 metrów, czyli zdecydowanie powyżej średniej innych wyrzutni Nerf z serii Elite. Podsumowując przewagi nad innymi łukami Nerf to przede wszystkim pojemność, zasięg i szybkość strzału, które sprawiają, że jest to najlepszy łuk Nerf dostępny obecnie na rynku.

Zobacz łuk Nerf Stratobow w sklepie>


Ciekawostka 🙂

W na targach zabawek w Stanach Zjednoczonych zaprezentowany został Nerf Dude Perfect Signature Bow czyli łuk stworzony ze współpracy z Youtuberami z kanału Dude Prefect. Co ważne łuk ten wykorzystuje olbrzymie strzałki, z potężnym zasięgiem, którego głównym zadaniem są tzw. trick-shoty, czyli zaliczanie trafień do niezwykle trudnych celów – podobnie jak robią to twórcy kanału Dude Prefect. Sam łuk prezentuje się super ale czy ten będzie dostępny w Europie? Nie ma bladego pojęcia 😛

Zobacz wszystkie Łuki NERF w sklepie Poszukiwacze Frajdy!

Tags: , , , ,


About the AuthorLeave a Reply

Back to Top ↑