Recenzje i testy Nerf Nerf Retaliator

Published on 13 lutego, 2013 | by ekajtu

12

Nerf Retaliator – godny następca Recona ?

Nerf Retaliator zadebiutował na rynku w 2012 roku jedna z 4 podstawowych wyrzutni z serii N-Strike Elite. Wyrzutnia wyposażona została w magazynek Nerf o pojemności 12 strzałek, uchwyt szturmowy, odczepianą kolbę, odczepianą lufę i szynę taktyczną. Podstawę przy jego projektowaniu stanowił bardzo popularny Nerf Recon.

Nerf N-Strike Elite Retaliator vs Recon

Bazy wyrzutni: od góry Recon, Retaliator na dole

Wyrzutnie mimo, że podobne z wyglądu, różnią się znacząco. Retaliator strzela dwa razy dalej bo na ponad 20 metrów w porównaniu do 10 metrów zasięgu Recona, a jego magazynek pomieści dwa razy więcej strzałek 12 w porównaniu do 6. W kwestii akcesoriów w nowej wyrzutni laserowy celownik został zastąpiony uchwytem szturmowym, a kolba została przeprojektowana. Nowością jest również półprzezroczysty magazynek, który z jednej strony zasłania ilość strzałek dla obserwatora, a z drugiej daje podgląd na ilość amunicji osobie niosącą wyrzutnie.

Co ważne Nerf Retaliator zachował bardzo istotną cechę swoje poprzednika, mianowicie możliwość licznych modyfikacji. W wyrzutni możemy wykorzystać aż 3 szyny taktyczne, zmienić magazynek na każdy z serii Clip system w tym dużo bębenkowe nie będą w niczym przeszkadzać, zmienić kolbę i lufę, dołożyć celownik, czy tarczę. Kombinacji  jest naprawdę sporo. Przykład:

Modyfikacje Nerf N-Strike Elite Retaliator

Modyfikacje Nerf N-Strike Elite Retaliator

Podsumowując dostajemy świetną i bardzo uniwersalną wyrzutnie z serii N-Strike Elite. Duży zasięg, możliwość podczepienia każdego magazynka z serii Clip System i szeroka gama modyfikacji to zdecydowanie mocne strony tej wyrzutni. Nie zachwyca jedynie uchwyt szturmowy ale z drugiej strony to tylko dodatek i nic nie stracimy jeśli go odłączymy.

Recenzje Retaiatora można również zobaczyć na stronie sklepu PoszukiwaczeFrajdy.pl

Kup Nerf Retaliator >>

Zdjęcia: włane, sgnerf.blogspot.com

Nerf Retaliator – godny następca Recona ? ekajtu

Ocena końcowa

Zasięg
Cenlość
Szybkość strzału
Pojemność
Możliwość modyfikacji

Summary: Ponad 25 metrów zasięgu (test ekajtek.pl), dwukrotnie zwiększona pojemność magazynku i bardzo szerokie możliwości modyfikacji, czynią z Retaliatora jedną z najlepszych i najbardziej uniwersalnych wyrzutni na rynku. Czy to godny następca Recona? Tak i to zdecydowanie.

4.7

Ogień


User Rating: 3.9 (38 votes)

Tags: , , , ,


About the Author12 Responses to Nerf Retaliator – godny następca Recona ?

Leave a Reply

Back to Top ↑