Porady Nerf

Published on 6 kwietnia, 2017 | by ekajtu

2

Jaką kusze Nerf wybrać? [przewodnik po modelach]

Wraz z premierą najnowszej kuszy Nerf Zombie OUTBREAKER Bow postanowiliśmy przekopać Nerfowe archiwa i przedstawić wam najciekawsze kusze jakie przygotowali do nas projektanci z Hasbro. No to lecimy!

Nerf Crossbow

(lata produkcji 1995-2001)

My nie mieliśmy okazji zobaczyć jej na sklepowej półce, ale za oceanem zna ją każdy szanujący się fan Nerfa. Kusza Nerf Crossbow produkowana od 1995 roku mogła strzelać normalnymi strzałkami jak i oldschoolowymi mega rakietami. Dzięki swojej prostej budowie stała się bardzo popularna wśród modderów którzy mogli w bardzo prosty sposób zwiększyć jej zasięg z 12 do 36 metrów! Dziś wyrzutnia ta jest bardzo trudno dostępna, a jej cena waha się od 150 do nawet 250 dolarów!!!!


Nerf Zombie Strike Crossfire Bow

(lata produkcji 2014-)

Wypuszczona w 2014 kusza Nerf Crossfire Bow została przygotowana z myślą o polowaniach na Zombie. Od przodu do 4 otworów możemy załadować 4 strzałki, a następnie oddać 4 strzały. Każde przeładowywanie to jednen strzał. Jeżeli chodzi o zasięg to w zależności od kąta nachylenia będzie od wynosił od 15 do 22 metrów w sam raz na zombiaka. Dodatkowo mamy tu szynę taktyczną oraz gniazdo na kolbę.

Zobacz wyrzutnie w sklepie >


Nerf Rebelle Guardian Crossbow

(lata produkcji 2013-)

Guarian Crossbow to nie tylko bardzo dobra kusza, ale jedna z najlepszych i najbardziej popularnych wyrzutni z całej serii Nerf N-Strike Rebelle. Posiada 6-strzałkowy bębenkowy magazynek Nerf i bardzo dobry system przeładowywania, który pozwala na oddanie pojedynczego strzału, jak i całej serii (jako jedyna wyrzutnia w tym zestawieniu!) . Zasięg też bardzo dobry w granicach 20 metrów według testów, a 23 według producenta.

Zobacz wyrzutnie w sklepie >


Nerf N-strike Elite Crossbolt

(lata produckji 2015-)

Crossbolt to bardzo ciekawy produkt. Wypuszczona w 2015 kusza nie używa sprężyn do wystrzeliwania strzałek, a jedynie cięciwę założoną pomiędzy ramiona wyrzutni co jest niezwykle rzadkim rozwiązaniem. Dodatkowo Crossbolt został wyposażony w magazynek Clipsystem, dzięki czemu możemy szybko go zmienić i wykorzystać magazynki z innych wyrzutni. Kolejną mocną stroną Crossbolta jest jego zasięg, który według producenta wynosi 27 metrów. My w naszym teście uzyskaliśmy maksymalnie 25 metrów, ale myślę, że te dwa dodatkowe metry są również osiągalne. Ciekawostka: jest to jedyna wyrzutnia Nerf posiadająca dwie otwierane klapki pozwalające usunąć zacinające się strzałki Nerf.

Zobacz wyrzutnie w sklepie >


Nerf Kusza Chewbacci

(lata produckji 2015-)

Kusza Chewbacci to model wypuszczony z okazji premiery filmu Star Wars E7. Podobnie jak Crossbolt strzałki wystrzeliwywane są tylko za pomocą gumowej cięciwy. Nie posiada magazynka, a jej budowa jest maksymalnie uproszczona. Cięciwę na przykład naciąga się ręką ciągnąc za gumkę, ale za to mamy logo Star Wars, fajny luneto-celownik na szynę taktyczną i świetny komplet do sławnej maski Chewbacci 😀 Zasięg do 20 metrów.

Zobacz wyrzutnie w sklepie >


Nerf Kusza Outbreaker Bow

(lata produckji 2017-)

Kusza Outbreaker Bow to połączenie Crossfire Bow’a i Strongarm’a, a przynajmniej tam nam się wydaje. Mamy tu obrotowy magazynek ala Strongarm oraz system naciągania wyrzutni jak w CrossfireBow. W porównaniu do swojego poprzednika strzela bardzo podobnie ok 20 metrów, ale magazynek pomieści jedną strzałkę więcej i ma zdecydowanie lepszy design. Wyrzutnia wygląda jak post apokaliptyczny składak, który powstał przez połączenie wszystkiego, co twórcom wpadło w ręce. Od bandaży, przez szczypce, nożyczki, a nawet ekierkę.

Zobacz wyrzutnie w sklepie >


Nerf Zombie strike Dreadbolt

(premiera w drugiej połowie 2017)

Nerf Zombie Dreadbolt to prawdziwy gigant w tym zestawieniu. Co prawda premiera tej kuszy odbędzie się dopiero w drugiej połowie tego roku, ale nie mogło jej tu zabraknąć. Nerf Zombie Dreadbolt to pierwsza kusza, która wykorzystuje znane z serii Rebelle długie zakończone gumową główką strzało-strzałki. Dodatków na szynie taktycznej znajduje się odczepiany celownik, który pomoże ustrzelić nie jednego zombiaka. No i jest przeolbrzymia!

Zobacz wszystkie Kusze NERF w sklepie Poszukiwacze Frajdy!

Tags: , , ,


About the Author2 Responses to Jaką kusze Nerf wybrać? [przewodnik po modelach]

Leave a Reply

Back to Top ↑