Recenzje i testy Nerf

Published on 30 listopada, 2020 | by Jay z W-NERF-ionego

0

D-Dart Tempest – jedyny taki blaster

W erze gdzie większość wyrzutni piankowych strzałek czy kulek wyglądają podobnie, są pistoletem, karabinem lub strzelbą firma D-Dart z Hongkongu dała nam coś unikalnego. Oto D-Dart Tempest!

D-Dart Tempest

Tempest – jedyny taki blaster elektryczny przeznaczony dla +8 lat w formie bransolety, którego bęben obraca się na naszym nadgarstku! W pełni automatyczny, zasilany czterema bateriami AAA. Osiąga ~53FPSy i prędkość wystrzału 3 strzałek na sekundę.

Blaster został wypuszczony w 2019 roku i od razu zwrócił na siebie uwage sceny NERF. Na tyle, by D-Dart poszło za ciosem i rozpoczeło prace nad kolejnymi modelami bransolet-wyrzutni. Na chwile obecna ujawniono nam na Toy Fair 2020:

  • Cyclon – z wymiennymi bębnami,
  • Pro – zwiększona siła i szybkość,
  • Twin Tornado – każda komora bębna mieści dwie zamiast jednej strzałki,
  • HailStorm – bransoleta strzelająca kulkami pokroju kul Rival.

Wróćmy jednak do Tempesta. Bęben wyrzutni mieści 28 strzałek z przyssawkami i tyle też jest dołączonych do zestawu. Niestety, pomimo zbliżonego wyglądu strzałki D-Dart są krótsze od strzałek NERF i pod nie został zaprojektowany bęben. Zmieszczą się w komorach, lecz zauważymy że nie zostanie odstęp między strzałkami, a nieruchomym kołnierzem.
Co przy większej ilości strzałek będzie powodować unieruchomienie bębna.
Na szczęście strzałki X-Shot pasują idealnie i nie wpływają negatywnie na działanie wyrzutni.

Porównanie strzałek w D-Dart Tempest

Jak strzelać z D-Darta?

Przekładamy obojętnie która dłoń przez bęben i łapiemy rękojeść. Trzeba zaznaczyć iż jest bardzo wygodna dla dużych jak i mniejszych dłoni.
Palcem wskazującym przesuwamy przełącznik typu ON/OFF co powoduje uruchomienie napędu. Pod przełącznikiem ON/OFF znajduje się jedyny spust w blasterze.
Odpowiada on za obrót bębna. Podczas przejścia miedzy komorami bębna naciąga się odbój, który po całkowitym przejściu uderza w strzałkę w kolejnej komorze wpychając ją do rozpędzonego napędu.

Podsumowanie

Blaster jest wykonany solidnie, z dobrego jakościowo plastiku, jego działanie jest ciche, a moc odpowiednia do przedziału wiekowego.
lecz przede wszystkim liczy się unikalność konstrukcji! Osobiście czekam na rozwój tej platformy.

Wyrzutnia dostępna oczywiście w sklepie: PoszukiwaczeFrajdy.pl: D-Dart Tempest >>

Tags: , ,


About the AuthorLeave a Reply

Back to Top ↑