Recenzje i testy Nerf Nerf Retaliator

Published on 13 lutego, 2013 | by ekajtu

12

Nerf Retaliator – godny następca Recona ?

Nerf Retaliator zadebiutował na rynku w 2012 roku jedna z 4 podstawowych wyrzutni z serii N-Strike Elite. Wyrzutnia wyposażona została w magazynek o pojemności 12 strzałek, uchwyt szturmowy, odczepianą kolbę, odczepianą lufę i szynę taktyczną. Podstawę przy jego projektowaniu stanowił bardzo popularny Nerf Recon.

Nerf N-Strike Elite Retaliator vs Recon

Bazy wyrzutni: od góry Recon, Retaliator na dole

Wyrzutnie mimo, że podobne z wyglądu, różnią się znacząco. Retaliator strzela dwa razy dalej bo na ponad 20 metrów w porównaniu do 10 metrów zasięgu Recona, a jego magazynek pomieści dwa razy więcej strzałek 12 w porównaniu do 6. W kwestii akcesoriów w nowej wyrzutni laserowy celownik został zastąpiony uchwytem szturmowym, a kolba została przeprojektowana. Nowością jest również półprzezroczysty magazynek, który z jednej strony zasłania ilość strzałek dla obserwatora, a z drugiej daje podgląd na ilość amunicji osobie niosącą wyrzutnie.

Co ważne Nerf Retaliator zachował bardzo istotną cechę swoje poprzednika, mianowicie możliwość licznych modyfikacji. W wyrzutni możemy wykorzystać aż 3 szyny taktyczne, zmienić magazynek na każdy z serii Clip system w tym dużo bębenkowe nie będą w niczym przeszkadzać, zmienić kolbę i lufę, dołożyć celownik, czy tarczę. Kombinacji  jest naprawdę sporo. Przykład:

Modyfikacje Nerf N-Strike Elite Retaliator

Modyfikacje Nerf N-Strike Elite Retaliator

Podsumowując dostajemy świetną i bardzo uniwersalną wyrzutnie z serii N-Strike Elite. Duży zasięg, możliwość podczepienia każdego magazynka z serii Clip System i szeroka gama modyfikacji to zdecydowanie mocne strony tej wyrzutni. Nie zachwyca jedynie uchwyt szturmowy ale z drugiej strony to tylko dodatek i nic nie stracimy jeśli go odłączymy.

Recenzje Retaiatora można również zobaczyć na stronie sklepu PoszukiwaczeFrajdy.pl

Kup Nerf Retaliator >>

Zdjęcia: włane, sgnerf.blogspot.com

Nerf Retaliator – godny następca Recona ? ekajtu

Ocena końcowa

Zasięg
Cenlość
Szybkość strzału
Pojemność
Możliwość modyfikacji

Summary: Ponad 25 metrów zasięgu (test ekajtek.pl), dwukrotnie zwiększona pojemność magazynku i bardzo szerokie możliwości modyfikacji, czynią z Retaliatora jedną z najlepszych i najbardziej uniwersalnych wyrzutni na rynku. Czy to godny następca Recona? Tak i to zdecydowanie.

4.7

Ogień


User Rating: 3.9 (38 votes)

Tags: , , , ,


About the Author12 Responses to Nerf Retaliator – godny następca Recona ?

 1. Ja bardzo lubię retaliatora

 2. Kuba says:

  Od kilku lat kupuje dla syna sprzęt z NERF, jednak po ostatnim zakupie, jestem bardzo nie miło rozczarowany, totalna chińszczyzna, magazynek nie działał na samym wstępie, naboje jak z papieru, jednym słowem pieniądze wyrzucone w błoto i tym sposobem będziemy omijac firme NERF bardzo szerokim łukiem, oraz każdemu odradzać zabawki z powyższej firmy…

  • Kuba says:

   Przestrzegam wszystkich przed modelem RAPIDSTRIKE CS-18, zabawka nie należy do tanich, jednak wykonanie tej zabawki to totalna porażka!

  • Annonymous2 says:

   Ziom, niewiem czego oczekujesz, u mnie działa bez zarzutów ,a to że twój syn niszczy te Nerfy odrazu po zakupie to to już nie jest mój problem…

   • Annonymous2 says:

    Chociaż nie wiem jak je niszczy bo np. Retaliator jest bardzo solidny i na tyle razy co mi upadł ( ze 100 razy z ok. 1,5 m. ) to stało sie tylko to że kolba sie troche poluzowała 😛

 3. Nerf says:

  Może go kupię w styczniu, ale niewiem.

 4. kozak says:

  Mam pytanie. Czy jest opcja taka jak w Rampage’u ciągłego ognia?Proszę o odpowiedź

 5. Posiadacz wielu wyrzutni Nerf Mega says:

  retaliator to numer one .

  P.S. Gdzie kupie tarczę? ( w tekscie napisane jest że można doczepić też tarczę)

 6. Pete says:

  Mam Retaliatora od ponad roku i jestem nim mówiąc szczerze rozczarowany. Często się zacina, chyba że załadujemy strzałki prosto z pudełka lub tylko 6 sztuk… Osobiście odradzam kupno retaliatora.

 7. Janek says:

  Pomocy
  jaki nerf nie zacina się i nie niszczy Szałek bo to już drugi którego kupiliśmy i totalna padaka w pierwszym napęd się spieprzył a drugi niszczy strzałki co druga się zacina Jaki jest najlepszy który się nie zacina I najlepiej chodzi?

 8. Annonymous2 says:

  Jestem mile zaskoczony Retaliatorem. Bardzo fajne przedłużenie lufy i stabilna kolba ツ Jedyne co nie zadowala to uchwyt ( często opada, jest niewygodny i łatwo spada z szyny taktycznej ) Imponujący zasięg i super precyzja strzałek. POLECAM ツ ツ ツ ツ ツ

 9. Bartosz "Bower 307" Kamiński says:

  EKSTRA!

Dodaj komentarz

Back to Top ↑